Досліджувальний модуль типу DK-VIDEO-4SGX230N

Опублікував: root  -  Категорія : Новини


Очікується отримання дослідного модуля типу DK-VIDEO-4SGX230N.
Audio Video Development Kit, Stratix IV GX ® Edition, забезпечує середовище розробки відео та фото зображень для інженерів-розробників. Комплект полегшує весь процес проектування, від розробки концепції до апаратної реалізації. У комплект входить FPGA Stratix IV EP4SGX230, САПР Quartus ® II для розробки програмного забезпечення, спеціальні IP-ядра, в тому числі Video and Image Processing Suite, послідовний цифровий інтерфейс (SDI), а також джерела живлення, з’єднувальні кабелі і документація.

Надходження модулів DE2

Опублікував: root  -  Категорія : Новини


Лабораторією отримано 9 модулів DE2 для використання в навчальному процесі кафедри КЕОА та при проведенні тренінгів для фахівців підприємств і організацій України.
Модуль містить Altera Cyclone ® II 2C35 FPGA, що робить її ідеальним інструментом для вивчення цифрової логіки, організації процесора та FPGA.

Візит менеджера Altera по країнам Східної Європи Маргит Тишнер

Опублікував: root  -  Категорія : Новини


Навчально-наукову лабораторію цифрових технологій (Digital Lab), на базі якої з 2004 року успішно працює офіційний Центр навчання фірми Altera, відвідала менеджер цієї компанії по країнах Східної Європи пані Маргіт Тішнер. Відбулася презентація можливостей і ресурсів лабораторії та Центру, демонстрація оригінальних лабораторних робіт на базі модулів UP2, Nios Development Board (Cyclone Edd.), DE2, методичних матеріалів (курсів лекцій, вказівок до лабораторних робіт, навчальних посібників), дипломних проектів і магістерських дисертацій, що використовують технології фірми Altera. Досягнута угода про постачання в лабораторію і центр додаткових засобів навчання DE2 і одного з дослідницьких модулів для роботи аспірантів і магістрантів кафедри КЕОА.
На фото: (1) – (зліва направо) зав. кафедрою КЕОА, керівник Digital Lab, д.т.н., проф. Лисенко О.М., менеджер компанії країнам Східної Європи пані М. Тішнер, представники компанії Віаком (Київ) О. Максимович та І. Коврига, дипл .- інженер компанії EBV Elektronik (Словаччина) Йозеф Стіскал біля входу в головний корпус університету; (2) – під час зустрічі з першим проректором НТУУ «КПІ» акад. НАН України Якименко Ю.І. (В центрі).

Додаткові засоби навчання та налагоджування

Опублікував: root  -  Категорія : Новини

Лабораторією цифрових технологій (Digital Lab) отримані від компанії Texas Instruments додаткові засоби навчання та налагодження, включаючи єдину для всіх DSP сімейств і мікроконтролерів MSP430 САПР Code Composer Studio, а також модулів для обробки аудіосигналу, відеозображень і реалізації на базі платформи MSP430 з 2,4 ГГц радіомодемом СС2520 бездротових технологій ZigBee:
- Code Composer Studio v.4 (Academic edition on 100 seats);
- 5505 eZDSP – 2 шт.;
- Experimenter Board MSP-EXP430FG4618 – 4 шт.;
- Experimenter Board MSP-EXP430F5438 – 2 шт.;
- Programmer MSP-FET430 UIF – 9 шт.;
- CC2520 EMK – 4 шт.;
- C5510 DSK – 4 шт.;
- C6416 DSK – 1 шт.

Візит менеджера Texas Instruments

Опублікував: root  -  Категорія : Новини

Лабораторію цифрових технологій (Digitallab) , на базі якої з 2001 року успішно працює навчальна лабораторія фірми Texas Instruments, відвідав менеджер університетської програми цієї компанії пан Р. Оуен. Відбулася презентація можливостей і ресурсів лабораторії, демонстрація оригінальних лабораторних робіт по платформах С5510, С6437, MSP 430 FG 46 x, методичних матеріалів (курсів лекцій, вказівок до лабораторних робіт, навчальних посібників), дипломних проектів і магістерських дисертацій, що використовують DSP і MCU технології фірми TI. У свою чергу, пан Р. Оуен виклав основні положення реалізації університетської програми компанії TI. Досягнута угода про постачання в лабораторію додаткових засобів налагодження, включаючи єдину для всіх процесорів фірми TI інтегровану середу проектування Code Composer Studio v .4 (Academic edition), на суму $ 3700.


На фото: в.о. першого проректора НТУУ «КПІ» проф. Тимофєєв В.І., менеджер університетської програми TI пан Р. Оуен і керівник лабораторії, зав. кафедри КЕОА, проф. Лисенко О.М.;


Презентація лабораторії проф. Лисенко О.М.;


Презентація університетської програми фірми TI паном Р. Оуеном.

Заняття для магістрантів

Опублікував: root  -  Категорія : Новини

Протягом осіннього семестру 2009/2010 навчального року на базі лабораторії для магістрантів 6 курсу кафедри КЕОА будуть проводитися лекційні та лабораторні заняття з наступних дисциплін:

 • Проектування «систем-на-кристалі»
 • Електронно-обчислювальні засоби на основі цифрових сигнальних процесорів
 • Системи технічного зору.

Захист магістерських робіт

Опублікував: root  -  Категорія : Новини

На базі лабораторії цифрових технологій успішно захищені магістрантами 6 курсу кафедри КЕОА факультету електроніки НТУУ «КПІ» 4 магістерські дисертаційні роботи на наступні теми:

 • Нечіткі алгоритми управління Програмування постійного струму (виконано на основі DSP платформи С24х фірми Texas Instruments);
 • Реалізація алгоритмів обробки відеосигналу з використанням “системи-на-кристалі” (виконано на основі платформи Cyclone II фірми Altera і модуля DE 2);
 • Реалізація аудіологічних процедур на основі DSP-технологій (виконано на основі DSP TMS 320 VC 5510 фірми Texas Instruments і модуля DSK C 5510);
 • Вимірювальна система на основі DSP-мікроконтролера TMS 320 F 2812 (виконано на базі модуля DSK eZdsp F 2812 фірми Texas Instruments). Захист робіт супроводжувалася демонстрацією магістрантами діючих експериментальних зразків запропонованих алгоритмічних і схемотехнічних рішень. З розробками можна ознайомитися в лабораторії (ауд. 339 корпус 12).
  Деталі можна подивитися тут

Нові тренинг-курси від Altera

Опублікував: root  -  Категорія : Новини

Перелік трейнінг-курсів офіційного Центру навчання технологіям проектування ПЛІС фірми Altera, що працює на базі лабораторії, розширений двома новими курсами: “ Designing with DSP Builder v .9.0 ” і “ Designing with DSP Builder Advanced v .9.0 “.

Презентація лабораторії цифрових технологій

Опублікував: root  -  Категорія : Новини

У рамках VII Всеукраїнської студентської олімпіад и з дисципліни «Програмування мікропрограмних автоматів та мікроконтролерних систем», що проходила 17-19 квітня 2009 року на факультеті електроніки НТУУ «КПІ», відбулася презентація навчально-наукової лабораторії цифрових технологій для керівників команд-учасників олімпіади. Презентація супроводжувалася демонстрацією можливостей і ресурсів лабораторії.

Нові курси навчання проектуванню цифрових систем

Опублікував: root  -  Категорія : Новини

Підготовлено два нових курси навчання технологіям проектування цифрових систем на основі однокристальних RISC мікроконтролерів сімейств AVR AT 90 фірми Atmel і MSP 430 фірми Texas Instruments:

 • Архітектура та програмування RISC МК AVR AT 90 фірми Atmel;
 • Архітектура та програмування RISC МК MSP 430 фірми Texas Instr.